• Kreatywne pierwszaki

• 19.10.2021 21:04
        • Jesienne materiały przyrodnicze to wdzięczny temat dziecięcej twórczości. Doskonale wyposażeni uczniowie klasy I rozpoczęli zabawę od jarzębinowych korali. Wszyscy wykonali je starannie i pięknie. A potem powstawały kasztanowe i szyszkowe ludziki, zwierzaczki, robaczki...  Brawo pierwszaki!
          Magdalena Dudek
        • Klasy IVa, IVb oraz V w kinie

• 19.10.2021 21:10
        • 6 października klasy czwarte i piąta wyjechały do kina na film familijny pt. ”Czarny Młyn”.
          Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądnęli film, którego bohaterami byli ich rówieśnicy. Iwo – główny bohater filmu oraz  grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Młodsza siostra Iwo czyli Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela.
          Nasi uczniowie oglądli film w napięciu, chętnie dzielili się wrażeniami i przemyśleniami  na temat niepełnosprawności.

Uczniowie spragnieni przygód spacerowali ulicami starówki rzeszowskiej, były smaczne lody, park z fontanną multimedialną, a przede wszystkim wspólne , miłe spędzenie czasu.

Małgorzata Bieda

• Wycieczka klasy 2 i 3 do  Rzeszowa
        • Wycieczka klasy 2 i 3 do Rzeszowa

• 17.10.2021 21:41
        • Uczniowie klasy 2 i 3 byli na długo wyczekiwanej wycieczce w Rzeszowie.  W Teatrze Maska obejrzeli spektakl pt. ,,Koncert zwierząt". Zwiedzili Muzeum Dobranocek. Spacerowali po rzeszowskim Rynku, gdzie obejrzeli zabytkowe kamienice, studnię oraz Pomnik Tadeusza Kościuszki. Klasa 2 odwiedziła Bank PKO Oddział 1 przy ulicy 3- go Maja.  Natomiast klasa 3 miło spędziła czas w okolicach fontanny multimedialnej. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy wybrali się na lody: klasa 2 była w ,,Cafe Mini”, a klasa 3 zjadła je ,,U Myszki”. To była udana i pełna wrażeń wycieczka.

Elżbieta Knutel

• NOC FILMOWA W KL. VIIIB

• 14.10.2021 21:07
        • Uczennice klasy VIII b wraz z wychowawczynią p. Joanną Grzebyk z okazji ,,Dnia Chłopaka” przygotowały dla męskiej części klasy ,,Noc filmową”. Oprócz oglądania seansów były zabawy oraz tańce integracyjne. Nie zabrakło również kinowych przekąsek i napojów. Przed północą w radosnej atmosferze uczniowie zostali odebrani przez rodziców.

Joanna Grzebyk

• Ognisko SKO

• 14.10.2021 21:01
        • Wrześniowa, jesienna już aura sprzyjała spotkaniom w plenerze. Z ogromną przyjemnością nasza SKO - wa gromadka spotkała się na zebraniu Skarbonki, czyli SKO-wego kółka. Miejscem naszego spotkania był niezwykle urokliwy zakątek,który mamy na terenie szkoły. Podczas spotkania poruszyliśmy niezwykle ważne tematy: jak zostać aktywnym blogowiczem, co zrobić, aby zostać Mistrzem Oszczędzania oraz jak zorganizować zbliżające się 5 urodziny? Nauczyliśmy się też piosenki ,,SKO to jest to!" - hymnu naszego SKO.  Po obradach upiekliśmy zasłużone kiełbaski. Miło było się spotkać:)