• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
          • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. W ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki poszerzali wiedzę związaną z dbaniem o zdrowie własne i najbliższych, w oparciu o pakiet materiałów edukacyjnych. Nabytą wiedzę usystematyzowali podczas gier edukacyjnych.

        • "Wszystkie śmieci są nasze"
          • "Wszystkie śmieci są nasze"

          • Wrzesień "umownie" zamyka czas sprzątania świata - corocznej akcji, której  patronuje Fundacja Nasza Ziemia. Rozpoczyna się w kwietniu, a jej finał ustalono w br. na weekend 16-18 września. Nasi uczniowie nie ograniczają się tylko do tego fragmentu czasu🙂. Dbają o swoje środowisko cały rok - segregują śmieci, zbierają nakrętki i makulaturę, uczestniczą w wielu akcjach i konkursach podnoszących świadomość ekologiczną. Do tegorocznego finału starannie przygotowali się - wykonali plakaty informacyjne, model mocno zaśmieconej Ziemi, a przede wszystkim aktywnie włączyli się w sprzątanie najbliższej okolicy - w piątek wszyscy " świetliczanie", w sobotę uczestnicy Lubeńskiego marszu po zdrowie. Cieszymy się z ogromnego  zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli i życzymy wszystkim nieustannej troski o czystość  środowiska.      

                     Magdalena Dudek

        • VII Marsz po Zdrowie
          • VII Marsz po Zdrowie

          • Już po raz VII wspólnie z Towarzystwem ,,Aktywni Razem” wyruszyliśmy na ,,Marsz po Zdrowie”.
            17 września chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele po krótkiej rozgrzewce udali się na marsz do strażackiego grzybka, gdzie czekało na uczestników wiele atrakcji tj. kiełbaska z ogniska i napoje ufundowane przez Towarzystwo ,,Aktywni Razem”, słodycze ufundowane przez szkolne SKO oraz gry i zabawy zorganizowane przez członków szkolnego wolontariatu. W czasie marszu odbyło się również ,,Sprzątanie Świata” czyli zbiórka śmieci znalezionych po drodze. Dzieci chętnie przyłączyły się do akcji i ochoczo zbierały śmieci do worków. W tym roku padła rekordowa liczba uczestników marszu – maszerowało z nami 100 osób, a nad przebiegiem marszu czuwali nauczyciele: p. B. Wilk, p. K. Mularz, p. J. Grzebyk oraz p.. J. Szczęch.
            Dziękujemy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za udostępnienie grzybka, Panom Zbigniewowi Wilkowi i Adamowi Raczakowi za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą sobotnią wyprawę.

        • Międzynarodowy Dzień Kropki 2022
          • Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

          • 15 września niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto nietypowe, ale niezwykle istotne, ponieważ poświęcone dziecięcej kreatywności. Historia Vashti napisana przez Petera Reynoldsa co roku inspiruje tysiące nauczycieli z całego świata do zorganizowania w swoich szkołach Dnia Kropki. W tym roku również uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami, dołączyli do tego wydarzenia.  Założyliśmy w tym dniu ubrania w kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film o przygodzie Vashti, który stał się inspiracją do rozmów  o naszych talentach i wiary we własne możliwości. Vashti  swoim przykładem pokazała  naszym uczniom, że warto w siebie uwierzyć i dostrzec w sobie ogromne pokłady kreatywności i pomysłów, nauczyć się, że z niewielkiej kropki, każdy jest w stanie wyczarować dzieło sztuki. Potem  był czas na wykonanie  kreatywnych prac plastycznych, z których finalnie powstało Drzewko Kreatywności.
            Na zakończenie wykonaliśmy zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.  To był udany, radosny dzień.
                                                                                                                                                                Anna Lassota

        • RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją stało się stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.


            LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych
             i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe,
            w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

            czytaj więcej: 

            Laboratoria Przyszłości

            Stawiamy na praktykę nie teorię!

            Tego roku szkolnego 2022/2023 nasza szkoła otrzymała pomoc w rozwoju infrastruktury szkolnej ramach rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

            Jako szkoła zawsze wspieraliśmy  rozwój kompetencji kreatywnych i technicznych wśród naszych uczniów, a także pomagaliśmy im w wyborze przyszłej ścieżki kariery. Od tego roku szkolnego możemy z dumą pochwalić się, że jesteśmy najnowocześniejszą placówką dającą szansę naszym uczniom na rozwój w kierunku nowych technologii. Mając doświadczoną kadrę pedagogiczną wiedzieliśmy, co potrzebuje szkoła do budowania umiejętności i kształtowania już najmłodszych uczniów do pracy z zawodach przyszłości. Szkoda jednak, że nie otrzymaliśmy wszystkiego, co było naszym pomysłem, ale to zawsze ta sama kwestia  - finanse.

            Wiele narzędzi już mieliśmy zakupione z własnych środków takie jak roboty: ozoboty, phytony, czy zestawy klocków do konstruowania oryginalnych maszyn sterowanych poprzez programowanie na laptopach, ponadto posiadamy różnorodne klocki do samodzielnej konstrukcji - rozwijające
            w uczniach kreatywne myślenie.

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała:

            WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE i DODATKOWE:

            1. Drukarkę 3D -Flash Forge 4 Adventurer + 10 x filamenty PLA + bibliotekę online gotowych do druku modeli 3D
            2. Stację lutowniczą Hot Air z grotem 2w1
            3. Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć:

              - Kamerę przenośną cyfrową Sony FDR AX43

              - Mikrofon kierunkowy z akcesoriami Sareamonic VMIC MINI

              - Kolumnę głośnikową aktywną - Elektro Voice EKX

              - Statyw kolumnowy Athletic NBOX 4

              - Mikroport Saraminic Blink 500 B1 do mikrofonów bezprzewodowych

              - Gimbal Feiyu Tech AK2000S Standard KIT do aparatu fotograficznego

              - Statyw do aparatu i kamery Manfretto element Traveller Small

              - Zestaw oświetleniowy ze statywem i żarówką Cine Gen Single Studio

              - Statyw mikrofonowy AKMUZ M7

              - Pianino Casio AP 470

              - Mikser dźwięku

              - Ekran projekcyjny Avtek Tripod PRO 180

              - Program do obróbki filmów Movavi Video Editor Plus 2022

             

            Zestaw audio - video wykorzystamy nie tylko do lekcji muzyki, ale i na wszystkie akademie szkolne oraz do projekcji naszych zajęć, które będziemy umieszczać na szkolnej stronie.

            Drukarka 3D została umieszczona w pracowni komputerowej wraz z zakupioną w ramach Laboratorium Przyszłości specjalną szafką na przechowywanie drukarki i filamentów do drukowania. W ramach zajęć z programowania i robotyki uczniowie będą mogli zapoznać się z możliwościami nowo otrzymanej drukarki. Ponadto pracownia komputerowa została doposażona w zestaw BeCreo z mikrokontrolerem, gdzie uczniowie będą mogli projektować inteligentne domy, sygnalizacje świetlne itp. za pomocą zestawów elektronicznych podłączonych  do mikrokontrolera
             i zaprogramować je. Dodatkowo otrzymaliśmy Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to pomoce projektowe – programy z serii MPP.

            MPP to zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, animacjami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej. Wszystkie te materiały świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i podczas lekcji prowadzonych na odległość (zdalnie i hybrydowo).

            Mamy nadzieję, że teraz nasze zajęcia podniosą atrakcyjność, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Jako szkoła podstawowa  dzięki Laboratoriom Przyszłości mamy szansę na rozwój i wsparcie naszych uczniów w kierunku nowych technologii.

        • SPOTKANIE  Z RODZICAMI
          • SPOTKANIE Z RODZICAMI

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów klas 1 - 8 na spotkanie informacyjne z wychowawcami.
            Spotkania odbędą się w dniu 13 września 2022r. (wtorek) o godz. 1700 w poszczególnych salach.

             

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.
            Niech każdy będzie sobą.
            Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.
            Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.
            Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.
            Niech nie będzie zmarnowanych dni.

            Niech nasza szkoła będzie czymś więcej!

               Dnia 1 września, w Szkole Podstawowej im. ks. mj. Franciszka Łuszczki w Lubeni, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystości szkolne poprzedziła msza św. odprawiona przez
            ks. proboszcza Bogdana Hahna w Kościele Parafialnym pw. św. Urszuli. Następnie na sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce część oficjalna. Jak co roku rozpoczęliśmy apel odśpiewaniem hymnu, później uczniowie klas piątych   przedstawili część artystyczną. Tematem przewodnim występów, przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem Małgorzaty Biedy i Jakuba Szczęcha, była pantomima przedstawiająca sens i cel nauki ph. „Szkoła to coś więcej niż wyścig”. Za obsługę techniczną akademii odpowiadał Krystian Piasecki uczeń kl. 8. Część artystyczną zakończył utwór  „Szkolne wyzwanie” w pięknym wykonaniu Filipa Garlaka. Nie zabrakło też ciepłych słów skierowanych do naszych pierwszoklasistów, dla których dzwonek dosłownie zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd to on, przez wiele lat, będzie wyznaczał ich rytm życia.

               Pani dyrektor Katarzyna Nastaszyc powitała wójta naszej gminy Pana Adama Skoczylasa oraz zebranych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Zapewniła, że zrobimy wszystko, aby wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie w naszej szkole.

               Głos zabrał również wójt życząc wszystkim Uczniom , aby ten rok był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych. Dyrektorom i  Nauczycielom, życzył satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich podopiecznych.

            Wszyscy mamy pragnienie, aby rozpoczynający się rok szkolny pozostał czasem spokojnej i efektywnej pracy.

            Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami i kolegami.

            Małgorzata Bieda

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
        • 17 8710007
        • 36-042 Lubenia 100 Poland
        • mgr Katarzyna Nastaszyc
        • Bartosz Zgurski abi.zgurski@gmail.com tel. 694 822 943
    • Galeria zdjęć

        brak danych