• Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Uczniowie klasy Ia i Ib gościli panie bibliotekarki z GBP w Lubeni. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Kropki. Młodzi czytelnicy zostali zapoznani z książką ,,The Dot”- napisaną i zilustrowaną przez Petera H. Reynoldsa. Uczniowie wykonywali również zadania, które pomagały im odkryć  talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że każde z nich jest kreatywne i pomysłowe.

        • "Sprzątanie świata łączy ludzi"
          • "Sprzątanie świata łączy ludzi"

          • "Sprzątanie świata łączy ludzi" - pod takim hasłem odbył się finał tegorocznej akcji , w której udział wzięła również nasza szkoła. W Polsce akcję pilotuje Fundacja Nasza Ziemia. Uczniowie z klasy IV wraz z wychowawcą sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski las. Samorząd Uczniowski oraz dzieci ze świetlicy szkolnej również sprzątali okolice szkoły. Akcję terenową poprzedziły pogadanka dotycząca historii akcji , segregacji odpadów oraz dlaczego musimy dbać o naszą Ziemię?  Klasa 4 dodatkowo utrwalała poznane wiadomości poprzez zabawę- eko gry planszowe. Dziękujemy naszym  młodym "eko-wolontariuszom" .

        • Brąz dla Kacpra
          • Brąz dla Kacpra

          • Miło nam poinformować, że mamy pierwszy sukces sportowy w tym roku szkolnym. W Lekkoatletycznych Powiatowych Igrzyskach Dzieci Kacper Kozak wywalczył 3 miejsce i tym samym brązowy medal w skoku wzwyż.
            Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów. W tych samych zawodach Tymon Rałowski w biegu na 60 m oraz Piotr Dąbek w rzucie piłeczką palantową zajęli 5 miejsca.
            Gratulujemy!!!

        •   "Dzień z Pszczołą Bohaterem"
          • "Dzień z Pszczołą Bohaterem"

          • Podsumowanie projektu "Pszczoła -Bohater" 

            Nasi uczniowie wyróżnieni jako najbardziej zaangażowani w ww. projekcie, uczestniczyli dziś w nietypowych zajęciach na terenie ogrodów doświadczalnych PODR w Boguchwale.  Z rąk dyrektora PODR  odebrali certyfikaty udziału w projekcie rozpoczętym w maju br, w SP w Lubeni, którego inaugurację uświetnił Minister Przysław Czarnek. 

            W promieniach jesiennego słońca 45 uczniów z klas III, IV i V uczestniczyło w warsztatach robienia ekologicznych świec woskowych, ogladało poletka doświadczalne ziół, ogrodowych roślin użytkowych i okazy tradycyjnych drzew owocowych. Słoneczne przedpołudnie w Boguchwale pozwoliło dzieciom ugruntować wiedzę o znaczeniu pszczół w naszym ekosystemie. 

            W dniu dzisiejszym odbył się finał projektu "Akademia Pszczoły Bohatera" z udziałem najbardziej zaangażowanych uczestników.

            W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, którzy przesłali najintensywniej wypełnione karty obserwacji wraz z fotografiami, ukazującymi rozwój zasianej łąki i przemianami, które miały miejsce pod ich czujnym okiem.

            Szkoła Podstawowa w Lubeni osiągnęła najlepsze wyniki, co zaowocowało udziałem jej uczniów w warsztatach przeprowadzonych na naszym polu doświadczalnym.

            Gratulujemy!

            Link do filmu https://www.facebook.com/watch/?v=5284376301687000

        • 80 rocznica pacyfikacji wsi Lubenia
          • 80 rocznica pacyfikacji wsi Lubenia

          •  dniu 17.09.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w 80 rocznicy pacyfikacji wsi Lubenia. Podczas mszy św.  szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy. Po mszy w imieniu społeczności uczniowskiej reprezentanci złożyli wiązankę pod tablicą pamiątkową.  Część artystyczna tego wydarzenia miała miejsce na salce katechetycznej, gdzie nasza młodzież rozpoczęła i uświetniła tę część montażem  słowno – muzycznym, przenosząc  nas w klimat tamtych trudnych, wojennych dni . Mamy nadzieję, że  występy naszych uczniów  przygotowanych przez panie J. Grzebyk i M. Bieda, przywołały refleksję u widzów i na długo pozostaną w pamięci.

            Filmik https://fb.watch/nb3-uY9lGw/

        • Ruszają "Laboratoria przyszłości" na rok 2023/2024
          • Ruszają "Laboratoria przyszłości" na rok 2023/2024

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości

            Począwszy od września 2022 roku, ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości każdego dnia odwiedzają uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem pojawiają się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

            Doczekaliśmy się przyjazdu mobilnego busa z Laboratorium Przyszłości w naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów technologii cyfrowej.

            DRUK 3D
            Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie w czasie zajęć zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach warsztatów uczniowie poznali w jakich dziedzinach społecznych już wykorzystuje się technologię druku 3 D.

            GOGLE VR
            Wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji” pomogły  gogle VR czyli okulary Class VR pozwalające na przeniesienie się do innego świata np.przyrody, techniki czy wizualizacji i modeli 3D w którym możemy wirtualnie zwiedzać. Uczniowie poprzez zabawę zobaczyli mechanizmy kierujące robotami i komputerami. To była doskonała okazja do rozwijania swoich zainteresowań i zwiększania wiedzy.
            Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym można uczynić naukę bardziej interaktywną, efektywną i dostępną. Wraz z postępem technologicznym kształtują się  – ścieżki kariery, odpowiadające na wyzwania i potrzeby ludzi  XXI wieku.

             Dziękujemy!

        • NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ W SOŁONCE     
          • NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ W SOŁONCE     

          •   W minioną sobotę 9 września w Kaskadzie Solankowej w Sołonce odbyło się po raz kolejny  Narodowe Czytanie. W tym roku spotkanie - zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Lubeni – otwierał występ naszych uczniów z klasy 8 pod opieką polonistki Agaty Kappel. Młodzież zaprezentowała „śpiewająco” fragment powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Następnie wysłuchano innych fragmentów dzieła w wykonaniu przedstawicieli kilku pokoleń. Wszyscy zostali też zaproszeni na poczęstunek przysmakami Bohatyrowiczów, a na koniec wzięli udział w ciekawych zajęciach warsztatowych.

                                                                                                                                                      (Oprac.: A.Kappel)

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 już za nami. Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej. Za uroczysty apel na sali odpowiadała klasa 5 wraz z wychowawcą. Przedstawienie było wspaniałe, dziękujemy! Gorąco witamy wszystkich uczniów, zwłaszcza klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

        • Krajowa Odznaka Jakości dla projektu  eTwinning pod nazwą eSafety first
          • Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning pod nazwą eSafety first

          • W lipcu bieżącego roku projekt eTwinning pod nazwą eSafety first realizowany klasą 6 od września 2022 r. do czerwca 2023 r. został odznaczony Krajową Odznaką Jakości.

            Projekt skierowany był do uczniów w grupie wiekowej 11 - 17 lat. Uczestnicy projektu: 10 szkół z Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Rumunii, Włoch, Turcji.
            Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych i Internetu.  W czasie pracy projektowej uczniowie koncentrowali się na następujących zagadnieniach:

            - stworzenie wspólnego zbioru zasad netykiety obowiązującego uczestników projektu,

            - poznanie podstawowych zagrożeń jakie można napotkać w cyfrowym świecie i sposobów ochrony przed nimi,

            - poznanie zasad ochrony swojej tożsamości w Internecie,

            - nauka weryfikowana poprawności informacji znalezionych w sieci.

            Link do strony głównej projektu:  https://school education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/esafety-first-0/twinspace

            Odznaka Jakości przyznawana jest projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, w interesujący sposób korzystają z technologii TIK, swoje działania opierają na międzynarodowej współpracy, a w ich efekcie powstają wspólne rezultaty.

            Aneta Wilk – szkolny koordynator projektu.  

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
        • 17 8710007
        • 36-042 Lubenia 100 Poland
        • mgr Katarzyna Nastaszyc
        • Bartosz Zgurski abi.zgurski@gmail.com tel. 694 822 943
    • Galeria zdjęć

        brak danych