• Laboratoria Przyszłości

• W trakcie trwającego roku szkolnego nasza szkoła dba o  odpowiednie wykorzystanie pozyskanego z projektu sprzętu. Niezmiennym powodzeniem cieszy się drukarka 3D. Uczniowie  klasy 7  w ramach lekcji informatyki samodzielnie tworzyli modele 3D w programie Tinkercad. Podstawki pod telefon wg własnego projektu zostały przygotowane do druku, poprzez program silcera . Uczniowie klas młodszych  zapoznawali się z obsługą programu do projektowania modeli 3D. A  najmłodsi tworzyli w Paincie 3D animacje w postaci krótkich filmików.
             Na początku tego roku szkolnego odwiedziła nas ekipa specjalistów z mobilnego Laboratorium Przyszłości przez cały dzień nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z innymi urządzeniami elektronicznymi ukazującymi nowy wymiar edukacji.
             Kolejnym narzędziem do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności jest sprzęt nagłaśniający oraz kamera z gimbalem i aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany został do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych, wycieczek, rajdów i wyjazdów, konkursów, akcji społecznych i projektów realizowanych w szkole. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali swoje umiejętności sceniczne, wokalne, jak również rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk.

Mamy nadzieję, że w kolejne półrocze przyniesie jeszcze więcej pomysłów na wykorzystanie praktyczne pozyskanych urządzeń i jeszcze bardziej w pozytywny sposób wpłynie na działalność społeczności szkolnej.

Mariola Kulpińska

• Teatr Nowoczesny - udział uczniów klas V, VIa i VIb w spektaklu pt. ,, Mity”

• Uczniowie klasy V, VIa i VIb wzięli udział w spektaklu pt. ,, Mity”, zorganizowanym przez Teatr Nowoczesny w WDK w Rzeszowie. W czasie występów młodzież między innymi doświadczyła szlachetności i cierpienia Prometeusza, poznała blaski i cienie miłości Eurydyki czy siłę i determinację Heraklesa. Wszystko w poszanowaniu tradycji i treści oryginalnych ,,Mitów Greckich”.

• Sukces Ani w konkursie przedmiotowym z chemii

• Z radością informujemy, że Ania Skoczylas z kl.8 zakwalifikowała się do trzeciego etapu  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

Ogromny sukces Ani w kolejnym konkursie został poprzedzony ciężką pracą i wieloma godzinami ćwiczeń.

Gratulujemy Ci, Aniu, sukcesu i życzymy powodzenia w trzecim etapie we wszystkich konkursach.

• Sukces w konkursie z informatyki

• Z dumą informujemy, że uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Lubeni - TOMASZ SZOSTEK zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2023/2024

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.