• 13.11.2023 06:39
        • Tydzień poprzedzający 11 listopada - Święto Niepodległości Polski, przedszkolaki brały udział w aktywnościach, które miały na celu kształtowanie świadomości i postawy wobec symboli narodowych oraz tradycji, poszerzanie wiedzy na temat ojczyzny oraz doskonalenie umiejętności artystycznych.

• 09.11.2023 13:16
        • To był iście bajkowy dzień!
          5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!
          U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
          Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury….

• Spotkanie z Pieskami

• 27.10.2023 13:19
        • W czwartek 26 listopada dzieci z przedszkola uczestniczyły w prelekcji dotyczącej zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku spotkania z psem oraz pokazie psich sztuczek. Zajęcia przeprowadził profesjonalny szkoleniowiec oraz treser psów Pan Jurek Woźny w towarzystwie Rockyiego i Jumi.
          Dziękujemy za wszystkie ciekawostki i poświęcony czas!

25 października to Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, w przedszkolach obchodzimy wtedy Dzień Kundelka. Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla wszystkich zwierząt. Schroniska organizują w tym czasie dni otwarte i zachęcają do odwiedzin i adopcji zwierząt.
          Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji przedszkolaki z wielką radością świętowały ten dzień. Poznawały różne rasy psów, dowiedziały się również jakie obowiązki mają właściciele psów, a także jakie zachowania wobec naszych pupili są niedozwolone.

• Dzień Owoców i Warzyw

• 21.10.2023 16:50
        • Kierując się zasadą, iż już od najmłodszych lat należy zachęcać dzieci do zdrowego odżywiania, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Próbując różnych owoców i warzyw przedszkolaki nie tylko poznawały nowe smaki ale także zapachy, kształty i kolory. Dzieci miały okazje zrobić soki oraz musy z owoców sezonowych. Zajęcia w tym dniu sprawiły dzieciom dużo radości.
        • Dzień Poczty Polskiej

• 21.10.2023 16:48
        • 18 października w Polsce obchodzimy oficjalne święto Poczty Polskiej. Ten dzień to okazja, aby pokazać najmłodszym, jaką rolę ma wspomniana poczta i listonosze w życiu codziennym. Dzieci z młodszych grup poznały postać listonosza oraz jego zadania. Z zainteresowaniem przeglądały pocztówki, listy i znaczki. Przedszkolaki z grupy II wybrały się do gminnego oddziału pocztowego, aby poznać prace na poczcie. W czapce listonosza dzieci bawiły się wrzucając wcześniej piękne pomalowane przez siebie pocztówki i znaczki do czerwonej skrzynki na listy.