• 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

• 16.10.2023 17:38
        • Rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej. Przedszkolaki dziękują wszystkim nauczycielom za wsparcie, zaangażowanie, każdą rozmowę. Z okazji wspomnianej rocznicy odwiedziła nas Pani Magdalena Dudek, emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Lubeni aby przybliżyć dzieciom losy Misia, opowiedzieć ciekawe historie i wspólnie z nami pośpiewać. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas!
        • Dzień Drzewa

• 10.10.2023 21:29
        • Dziś w przedszkolu w młodszych grupach świętowaliśmy Dzień Drzewa. Celem tego święta jest zwiększenie świadomości dzieci na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania nas samych i naszej planety. Dzieci podczas rozmów i prezentacji dowiedziały się m.in. zagrożeniach dla drzew, o tym, że drzewa oczyszczają powietrze, filtrują wodę, są domem dla owadów i zwierząt. Najmłodsi poznali budowę drzewa oraz proces jego rozwoju i wzrostu. Wyodrębniliśmy również różnice w wyglądzie drzew iglastych i liściastych. Podczas spaceru, chcąc odwdzięczyć się drzewom za to co dla nas robią, dzieci przytulały i tańczyły wokół drzew, a także zasadziły drzewo pamiętając o tym, że za każde wycięte przez nas drzewo powinniśmy nasadzić nowe. Drzewko dla przedszkolaków dostarczył Pan Stanisław Bednarz, pracownik Nadleśnictwa Strzyżów, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Zrób coś dla planety! Posadź drzewo!

• 05.10.2023 12:51
        • 30 września w naszym przedszkolu w Gr. III, 0A i 0B obchodziliśmy szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy zostali obdarowani upominki, a dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom uroczyste "sto lat". Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i wspólnej zabawy.
        • Mali Wspaniali - Grupy Starsze

• 01.10.2023 09:09
        • Zajęcia w ramach programu "Mali Wspaniali" prowadzone są we wszystkich grupach przedszkolnych. Dla naszych starszaków przewidziane są bardziej skomplikowane ćwiczenia dopasowane do ich możliwości rozwojowych. Dzieci w skupieniu, starannie wykonują prezentowane zadania. Zajęcia są ciekawą formą aktywności fizycznej.
        • Mali Wspaniali - Grupy Młodsze

• 26.09.2023 19:47
        • "Sport może wzbogacać życie dzieci o wiele bardziej, aniżeli wzbogaca dorosłych. Największą różnicą jest to, że kiedy dzieci zaczną uczestniczyć w sporcie w młodym wieku, są one znacznie bardziej skłonne do pozostania aktywnymi, gdy dorosną. Dzieci w swej naturze, są naturalnie aktywne, a czas spędzony w przedszkolu oferuje wiele możliwości, aby spożytkować swoją energię w wychowanie fizyczne, czy sport."
          Najmłodsze grupy z naszego przedszkola z chęcią uczestniczą w zajęciach karate. Entuzjazm i zaangażowanie maluchów można podziwiać na zdjęciach w galerii przedszkolnej.