• Uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości
          • Uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości

          • 11 listopada 1918 roku po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. W 105 rocznicę tego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Ewę Mularz oraz p. Bernadetę Wilk. Uczniowie klasy III i IV przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenie do niepodległości. W trakcie uroczystości  można było usłyszeć piękne utwory muzyczne i wiersze o tematyce patriotycznej. Wszystkich zachwycił taniec naszych uczennic do piosenki „Pisk orła”. W tym dniu uczciliśmy również pamięć naszego patrona-  ks. mjr. Franciszka Łuszczki w 137 rocznicę jego urodzin. Akademia zakończyła się przemówieniem pani dyr. Katarzyny Nastaszyc. Zostały też wręczone nagrody zdobyte przez naszych uczniów w konkursie plastycznym, recytatorskim i konkursie wiedzy o naszym patronie.                                                                                                                  
            Dziękujemy p. Bogdanowi Baranowi  za oprawę muzyczną oraz p. Joannie Kocur za pomoc przy dekoracji.

        • Szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona naszej szkoły – ks. mjr. Franciszka Łuszczki
          • Szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona naszej szkoły – ks. mjr. Franciszka Łuszczki

          • Ksiądz major Franciszek Łuszczki – patronem naszej szkoły
            Coroczny szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona naszej szkoły – ks. mjr. Franciszka Łuszczki odbył się 8 listopada 2023r. Przeznaczony był dla uczniów kl.4-8.
            Najlepsze wyniki uzyskali:
            Natasza Jodłowska kl.5 – I miejsce
            Leon Mlaś kl.5 – II miejsce
            Michał Dworak kl.5 – III miejsce
            Maciej Nowak kl.4 – wyróżnienie

                                                                        Serdecznie gratulujemy!

        • Szkolne eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”.
          • Szkolne eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”.

          • Eliminacje szkolne do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem  „ Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki” odbyły się 8 listopada. W eliminacjach brało udział 20 uczniów z klas I – III oraz 8 z klas IV – VI. Uczestnicy pięknie i z dużym zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie utwory. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Z klas młodszych do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się : Alek Kalembkiewicz i Florian Tłuczek z klasy I b, Natasza Krupa, Alicja Wota, Adrian Grzebyk i Filip Kowalski z klasy II, Milena Prędka, Milena Mazur i Aleksandra Tłuczek z klasy III. Z klas starszych – Amelia Kuźma i Marcel Grzebyk z klasy IV, Malwina Kyc i Natasza Jodłowska z klasy V, Jakub Dudek z klasy VI b, Anna Trautman z klasy VI a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnym etapie konkursu.

        • V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej
          • V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej

          • 7 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Wisławy Szymborskiej, włączając się w obchody Roku Wisławy Szymborskiej .

            W pięknie przygotowanej scenerii w Zespole Szkół w Rzeszowie zmierzyli się uczestnicy konkursu z niełatwą ale i niezwykłą poezją Wisławy Szymborskiej. Uczniowie szkół podstawowych i średnich prezentowali bardzo wysoki poziom.  Popularyzowali twórczość polskiej noblistki, dostarczając widzom chwil wzruszeń i zadumy. Zachwycili również komisję konkursową interpretacją utworów, kulturą słowa oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

            Filip Garlak z kl. VI B przepiękną recytacją wiersza ,,Terrorysta, on patrzy” wywalczył III miejsce, tym samym stając się  jednym z laureatów konkursu, a Jakub Dudek z kl. VIB poprzez emocjonującą recytację wiersza „Nienawiść” zdobył wyróżnienie

            Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

            Na wyróżnienie zasługują również:
            Gawron Emilia – kl. V
            Jodłowska Natasza – kl. V
            Kocur Aleksandra – kl. V
            Korbecki Marcin – kl. V
            Kyc Malwina – kl.V
            Mlaś Leon – kl.V
            Pasternak Aurelia – kl. V
            Trautman Anna – kl.VIA
            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                 
                                                        Beata Pasternak

        • WOLONTARIUSZE W AKCJI
          • WOLONTARIUSZE W AKCJI

          • Szkolni wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w kweście na cmentarzu w czasie uroczystości Wszystkich Świętych. Akcja organizowana była przez Towarzystwo Brata Alberta, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rzecz osób bezdomnych i biednych. Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu kwesty.

        • WYCIECZKA DO KINA
          • WYCIECZKA DO KINA

          • Uczniowie klas IV i V mieli okazję udać się w przeszłość za sprawą seansu filmowego pt. ,,Kompas szkieletora” w kinie Helios w Rzeszowie. Piękna przygodowa historia czwórki przyjaciół przypadła do gustu wszystkim młodym widzom. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W restauracji nasi uczniowie spotkali reprezentantów STALI Rzeszów, którym wiernie kibicują. Piłkarze chętnie ustawiali się do zdjęć z młodymi kibicami oraz rozdawali autografy.

        • Na tropach historii i sztuki
          • Na tropach historii i sztuki

          • Dla uczniów kl.7 i 8 dzień 25 października 2023r.był wyjątkowo dniem edukacji humanistycznej. Wyjechali do Rzeszowa, gdzie poszerzali wiedzę z historii regionalnej. Poznawali bliżej sylwetki bohaterów związanych z naszym regionem, którzy zasłużyli się w walce o niepodległość: płk. Leopolda Lisa-Kulę, gen. Władysława Sikorskiego i płk. Łukasza Cieplińskiego. Następnie w Wojewódzkim Domu Kultury obejrzeli spektakl pt. ,,Pan Tadeusz” przygotowany przez aktorów teatru Artenes z Wrocławia. Przedstawienie w interesujący sposób ukazało wybrane wątki naszej epopei narodowej. Znalazł się tam wątek patriotyczny - przygotowanie powstania na Litwie, spór o zamek zwaśnionych rodów Horeszków i Sopliców, burzliwe losy Jacka Soplicy, romansowe strategie Telimeny czy perypetie miłosne Tadeusza i Zosi. Aktorzy doskonale wcielili się w rolę bohaterów a scenografa i dźwięk pozwoliła przenieść się do klimatu panującego w tamtych czasach. Niewątpliwie, inscenizacja przygotowana przez wrocławskich aktorów była dla ósmoklasistów dobrym podsumowaniem omówionej lektury obowiązkowej ,,Pan Tadeusz”, zaś dla uczniów kl.7 wprowadzeniem do jej czytania. 

        • Pamiętamy …
          • Pamiętamy …

          • Listopad - czas refleksji, zadumy i wspomnień. Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to uroczystości obchodzone w naszym kraju ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych oraz wszystkich zmarłych. Z tej okazji 30 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się na cmentarz. Uporządkowali grób Patrona naszej szkoły ks. mjr. Franciszka Łuszczki oraz grób Nieznanego Żołnierza. Zapalone przez nich znicze, świeże kwiaty i oczywiście modlitwa świadczą o tym, że uczniowie pielęgnują pamięć o zmarłych bohaterach walczących za wolność, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej oraz lokalnej.

            Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.

            Opracowała Joanna Kocur

        • POMAGAMY
          • POMAGAMY

          • Uczniowie klasy V zorganizowali jesienny kiermasz na szczytny cel. Zebrane pieniążki w całości zostaną przekazane na ,,Szlachetną Paczkę” co roku organizowaną w naszej szkole. Miesiąc temu również na ten cel kiermasz przygotowała klasa IV.

            W imieniu szkolnych  organizatorów ,,Szlachetnej Paczki” dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji kiermaszy.

        • DRUŻYNA SZACHISTÓW WICEMISTRZAMI GMINY
          • DRUŻYNA SZACHISTÓW WICEMISTRZAMI GMINY

          • Drużyna szachistów w składzie: Julia Szpond, Nikodem Dąbrowski, Michał Dworak i Igor Szkoła zdobyli II miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych i tym samym zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu powiatowym, w którym uzyskali 6 miejsce w powiecie.

            Gratulujemy.

          • Dzień Edukacji Narodowej - filmik

          • Pani Agnieszka Bednarczyk troszczy się aby rejestrować wydarzenia z życia naszej szkoły. Oto kolejny filmik do obejrzenia, który zmontowała. Miłego oglądania.

        • Tydzień kodowania w naszej szkole zakończony.
          • Tydzień kodowania w naszej szkole zakończony.

          • Tego roku pracowaliśmy ze sztuczną inteligencją – Human or AI Art. ?

            Podczas zajęć Code Week uczniowie poznali rolę nowych technologii. Badali wymiary estetyczne  i umiejętności artystyczne za pomocą narzędzi cyfrowych. Poznali działalność twórczą AI poprzez remiksowanie zdjęć realnych, a sztuczna inteligencja wygenerowała z nich science fiction. Zmierzając się z AI w turnieju twórczej geometrii mogli zobaczyć  jak  algorytm rozpoznaje kształty, że wciąż się uczy od człowieka. Stworzyliśmy generatywną dyskotekę z własnych stworków.

            Ucz się informatyki. Zmieniaj świat !

            Najciekawsze rysunki: AI_rysunki.docx

        • Uroczysty apel z okazji 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej
          • Uroczysty apel z okazji 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej

          •    13 października 2023 r. świętowaliśmy  w naszej szkole 250 rocznicę Komisji Edukacji Narodowej.  Uroczysty apel był uwieńczeniem wszystkich zaplanowanych zadań, których podjęliśmy się z tej okazji. Miło było nam gościć w tym dniu  wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Panią Elżbietę Wolan.

               Młodzi artyści z klas szóstych  z wychowawcami p. Małgorzatą  Biedą  i p. Jakubem Szczęchem oraz polonistką p. Beatą Pasternak przygotowali  niecodzienny scenariusz akademii. Było wesoło, a jednocześnie bardzo uroczyście. Uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły, piosenki, by uświetnić ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

               Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

               Nad wokalnymi efektami czuwał  p. Bogdan Baran, a nie brakło też występu tanecznego w wykonaniu uczennic z kl. 5 z choreografią p. Joanny Grzebyk.  

               Na zakończenie akademii głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Nastaszyc, która  podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie głos zabrała wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Pani Elżbieta Wolan, która również mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela.

               Wspaniałym akcentem kończącym obchody tej okrągłej rocznicy KEN było wręczenie nagród zwycięzcom wszystkich odbywających się wcześniej konkursów: literackiego pn. „Szkoła Przyszłości”, historycznego i plastycznego.

        • Wygraj jedną z 50 hulajnóg!
          • Wygraj jedną z 50 hulajnóg!

          • Rozwiąż kurs e-learningowy i wygraj jedną z 50 hulajnóg ufundowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

            Po raz piąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

            Kurs w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie rozlosujemy nagrody. W działaniu mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2009 –2017.

            Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:
            1. zrealizować kurs dostępny na stronie internetowej prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;
            Uwaga! Dane uczestnika należy wpisać przed rozpoczęciem realizowania szkolenia.
            2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy;
            3. przesłać do 6 listopada 2023 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
            Informacji udziela sekretariat Biura Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp@krus.gov.pl

            Zasady przyznawania hulajnóg dla dzieci, które wykonują kurs e-learningowy pt.: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”  oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/krus

        • 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej
          • 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

          • W tym roku Święto Edukacji Narodowej zyskało w naszej szkole niezwykłą oprawę. Wszystko to w związku z 250. rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej. Nauczyciele przygotowali ciekawe konkursy, w których uczniowie chętnie wzięli udział. Na korytarzach pojawiły się wystawy okolicznościowe, wszyscy mogli obejrzeć także dawne kroniki szkolne, fotografie z lat minionych, a nawet salkę lekcyjną sprzed kilkudziesięciu lat.

            • 11 października br. uczniowie kl. 4-8 mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej na temat okoliczności powołania i dokonań Komisji Edukacji Narodowej w ramach konkursu pt. ,,1773 – Narodziny Komisji Edukacji Narodowej”.

            Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
            Leon Mlaś kl. 5 - I miejsce
            Natasza Jodłowska kl. 5 – II miejsce
            Sebastian Rozmus kl.4 – III miejsce.

            •  Dla uczczenia 250-lecia KEN odbył się też konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: dla kl.4-5 i kl. 6-8. Uczniowie kl. 4-5 wykonywali zakładki do książki, natomiast uczniowie kl. 6-8 przygotowywali plakaty. Najlepsze prace w konkursie pt. ,,Zakładka do książki z okazji 250- lecia KEN” przygotowali uczniowie

            Julia Warzybok kl. 4 – I miejsce
            Natasza Jodłowska kl. 5 – II miejsce
            Karolina Kopek kl. 5 – III miejsce
            W kolejnej kategorii konkursu pt. ,,250 lat KEN – plakat”:
            Izabela Kochmańska kl. 6a – I miejsce
            Wiktor Słowik kl. 7 – II miejsce
            Karina Jajuga kl. 7 – III miejsce.

            •  Odbył się także szkolny konkurs literacki pt. „Szkoła przyszłości”, który zaistniał w dwóch kategoriach: kl. 5-6 oraz kl. 7-8. Najwyżej ocenione prace należą do następujących osób:

            Anna Trautman kl. 6a – I miejsce
            Karolina Wiśniowska kl.6b – II miejsce
            Patrycja Linkert kl.6b – III miejsce.
            Kategoria klas starszych:
            Milena Rokita kl. 7 – I miejsce
            Jakub Pasternak kl. 8 – II miejsce
            Jakub Kopek kl.7 – III miejsce.

             Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy historycznej, kreatywnością i kunsztem literackim. Serdecznie gratulujemy!    (oprac. Agata Kappel)

            • Szkolny Konkurs Plastyczny klas I – III „Moja wymarzona szkoła”

              Laureaci:
              I miejsce: Maja Buczyńska  kl. II
                                Milena Mazur kl. III
              II miejsce: Zuzanna Ziemniak kl. III
                                 Antonia Trautman kl. III
              III miejsce: Natasza Krupa kl. II
                                   Leon Hałoń kl. I a
              Wyróżnienia: Aleksander Raczak kl. I a
                                       Filip Szczypek kl. II
                                      Adrian Rozmus kl. II

             

        • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
          • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

          • W środę 11 października odbył się Szkolny Turniej Szachowy -  eliminacje do zawodów na szczeblu gminnym. W turnieju wzięło udział 16 uczniów  z klas III-VII, którzy pasjonują się grą w szachy.

            Do zawodów gminnych awansowali:
            Michał Dworak kl. V
            Igor Szkoła kl. III
            Nikodem Dąbrowski kl. IV
            Julia Szpond kl. IV

            Laureaci turnieju podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej z rąk p. wizytator oraz p. dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
            Dziękujemy Szymonowi Wajdzie i Tomaszowi Szostkowi za pomoc w organizacji i przebiegu turnieju, a naszej reprezentacji życzymy powodzenia
            w zawodach gminnych.

        • Jesteśmy już uczniami
          • Jesteśmy już uczniami

          • W dniu 11 października miała miejsce w naszej szkole długo wyczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość - Pasowanie na ucznia. Z tej okazji przybyły do nas Wróżki, które przygotowały dla 33 kandydatów na uczniów cztery specjalne zadania. Uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale. Pięknie recytowali i śpiewali. Popisali się wiedzą o Ojczyźnie.  Udowodnili, że znają zasady zachowania w szkole i zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Ślubowali, że będą się pilnie uczyć i kochać Ojczyznę.  Pani dyrektor Katarzyna Nastaszyc przyjęła ich do grona uczniów naszej szkoły. Na dowód tego uczniowie klasy I a i I b otrzymali legitymacje szkolne.

            Ta uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

             

             

        • Uczniowie klasy III odwiedzili Gminną Biblioteką Publiczną w Lubeni
          • Uczniowie klasy III odwiedzili Gminną Biblioteką Publiczną w Lubeni

          • 10 października uczniowie klasy III odwiedzili Gminną Biblioteką Publiczną w Lubeni, gdzie wzięli udział w ciekawej lekcji bibliotecznej pt.:  „W tajemniczej krainie z kolorowym potworem”.  Na początku pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Kolorowy potwór”, który przybliżył słuchaczom temat emocji. Uczniowie okazali bardzo duże zainteresowanie tematem i chętnie uczestniczyli w lekcji m.in. grali w grę, pokazywali wylosowane emocje, malowali własne „uczuciowe” potwory i zaprezentowali scenki przedstawiające daną emocję. Mieli również możliwość wypożyczenia książeczek. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

        •  Konkurs „ Kwietna łąka”
          •  Konkurs „ Kwietna łąka”

          •  Konkurs „ Kwietna łąka” zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „ Akademia Pszczoły Bohatera” został rozwiązany. Miło nam ogłosić, że wśród 10 laureatów znalazła się uczennica klasy III Milena Mazur. Wręczenie nagród odbyło się w niedzielę  na targach PODR w Boguchwale.  Milenka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz tablet. Gratulujemy Milence sukcesu.

             

        • Tatusiowie w akcji!
          • Tatusiowie w akcji!

          • W ubiegłą środę 4 października 2023 roku w naszej szkole rozpoczął się remont placu przed świetlicą szkolną. Całkowicie bezinteresownie, w swoim wolnym czasie do pracy przystąpili tatusiowie uczniów naszej szkoły. To panowie, na których można liczyć. Zawsze byli, są i mamy nadzieję, że jeszcze długo będą mocno zaangażowani w życie naszej szkoły. Z wielkim zapałem, autorskimi pomysłami oraz własnym sprzętem w pocie czoła pracowali do późnych godzin wieczornych. A wszystko to dla naszych kochanych dzieciaków - aby miło, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzały czas na świeżym powietrzu, czekając w świetlicy na swoich rodziców. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już niebawem dzieci będą mogły efektywnie wykorzystać swój czas wolny na świetlicowym podwórku. DZIĘKUJEMY.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
      • 17 8710007
      • 36-042 Lubenia 100 Poland
      • mgr Katarzyna Nastaszyc
      • Bartosz Zgurski abi.zgurski@gmail.com tel. 694 822 943
  • Galeria zdjęć

      brak danych